Priatelia dobrej zábavy a príjemných športových večerov, ste tu správne. Poznáte guličky? Hrali ste ich ako malé deti? My áno a keďže od toho obdobia uplynuli cirka dve desaťročia, guličky sa kvalifikujú do kategórie Nostalgické spomienky na časy, kedy sme boli ešte mladí a perspektívni. Teraz sme už len krásni a úspešní, najvyšší čas sa k nim vrátiť.  

PREČO PGL

Pressburg Guličky League - nultý ročník novej cool spoločenskej zábavky - vás teda víta. A zároveň pozýva skúsiť si hru, ktorú dokáže hrať a vyhrávať úplne každý. Aj preto sme ju v detstve a puberte tak milovali. Nultý ročník znamená, že novinku uvedieme spoločne do života.  Vo forme jesennej ligy, ktorú spúšťame týmto náborovým článkom.

Našou ambíciou je spojiť zábavuchtivých ľudí, dopriať im možnosť netradične, no pravidelne sa stretávať a samozejme - víťaziť. V Bratislave a zatiaľ na celom Slovensku pokiaľ máme dobré informácie, existuje práve jeden guličkový stôl, viď obrázok nad článkom. Na ňom sa celá liga odohrá. Vždy v pondelok večer. K pravidlám o čosi neskôr. 

Nultý ročník je logicky zameraný úzko lokálne na Bratislavu, ergo Pressburg v názve. Ak sa splnia naše predpoklady, prvý ročník už nemusí byť limitovaný na hlavné mesto. Uvidíme, záleží to najmä od vás, budúcich hráčov. 

KOĽKÍ, KEDY A KDE BUDEME HRAŤ? 

Pravidlá hry sú veľmi jednoduché. Tím A nastúpi proti tímu B v zápase o to, kto dostane svoje guličky do jamky skôr. Ktorý tím uspeje, získa bod. Ten si zapíše do tabuľky. V nej bude osem až desať tímov, počas jedného hracieho večera sa odohrajú zápasy jedného kola. Každému tímu sa ujde dosť súperov na to, aby strávil v Krasňanoch príjemný večer. 

Hracím dňom bude pondelok, od 12. septembra do 14. novembra bude hracích dní desať. Liga vyvrcholí na záver finálovým večerom a playoff turnajom. Najlepší získajú okrem večnej slávy aj vecné ceny.  

Počet hráčov v tíme je flexibilný. Najmenej na súpisku musíte nahlásiť štyroch členov, najviac osem. Z nich sa hracieho večera musí zúčastniť prinajmenšom dvojica hráčov. Pravidlá totiž hovoria, že sa hráči musia pri hre striedať pri "cvrnkaní", "šťuchaní", jednoducho pri pokusoch dostať guličky do jamôčky. Flexibilita dáva možnosť tímom stretávať sa vždy v inej zostave, alebo pokojne aj v plnej zbroji desať týždňov po sebe. 

Všetko budeme spravovať na TakUrčitee.sk, na záložke PGL. Výsledky, fotografie, priebežný stav, všetko tu v priebehu jesene nájdete. Hovoríte si, že to je super nápad, kde sa máme prihlásiť?  

KDE SA PRIHLÁSIŤ? 

Je to jednoduché. Viac informácií, prihlášku a osobný kontakt si vyžiadajte od Telovýchovného vedúceho TakUrčitee.sk. Inými slovami, ozvite sa priamo mne. Môj email je bohumil@takurcitee.sk a telefónne číslo +421 917 515 515. Rád vám všetko dôležité objasním a zodpoviem aj na najvšetečnejšie otázky, ktoré vám môžu v súvislosti s PGL napadnúť. 

A teším sa v septembri dovidenia. Ideme spolu písať históriu guličiek na Slovensku!